Pensionāru krīzes plāns tiek realizēts jaunā spēlfilmā

Trešdien, 27. jūnijā, sāksies studijas F.O.R.M.A. nacionālās pilnmetrāžas spēlfilmas „Džimlai Rūdi Rallallā!” filmēšana. Pirmajās darba dienās tiks uzņemtas epizodes, kas saistītas ar varoņu dzīvi pansionātā, filmēšana notiks Berģos sociālās aprūpes centrā “Ezerkrasti” un to klātbūtnē vērot ieradīsies arī Labklājības ministrijas valsts sekretāre Ieva Jaunzeme.

Džimlai Rūdi Rallallā!” ir traģikomēdija, tās sižets ir cieši saistīts ar pensionāru vecumdienām, viņu psiholoģisko atstumtību un vienlaikus dzīvo interesi par notikumiem valstī un vēlmi būt sabiedrībai vajadzīgiem.

Ko pensionāri var sagaidīt no vecumdienām, izņemot vientulību un beigu gaidīšanu? Līdzīgus jautājumus režisors Māris Putniņš uzdevis arī Latvijas kino un teātra vecmeistariem, kuri piedalās filmā. “Man ir tāda sajūta, ka es neko vairs negaidu no nākotnes,” bilst aktieris Pēteris Liepiņš. Juris Strenga norāda: “Esmu ciniķis savienojumā varbūt nedaudz ar optimistu, kas ļauj man vispār izdzīvot”. Jakovs Rafalsons saka: “Es cenšos nekalt lielus plānus, lai nesmīdinātu Dievu,” bet Velta Skurstene vēlas nodzīvot tik ilgi, kamēr viņas stādītie koki izaug…

Astrīda Kairiša, Olga Dreģe, Gunārs Placēns, Ģirts Jakovļevs, Velta Straume, Baiba Indriksone, Uldis Dumpis, Arno Upenieks, Rūdolfs Plēpis un citi teātra vecmeistari būs skatāmi jaunajā kino kopā ar Mārtiņu Eglienu, Mārtiņu Vilsonu, Juri Žagaru un vēl vairākiem jaunākās paaudzes kolēģiem.

Aktieris Jānis Paukštello piedalīšanos filmā „Džimlai Rūdi Rallallā!” vērtē: “Scenārijs man dikti patīk. Pensionāri nevienam nav vajadzīgi, bet no otras puses – katram pašam par sevi jāatbild. Lai pensionāri karo, bet jaunie taisa bērnus,” viņš ironizē. Vaicāts par fiziskās izturības nepieciešamību filmēšanas laikā, jo būs jāskrien pa armijas poligonu, Paukštello atsaka: “Esmu beidzis Murjāņu sporta ģimnāziju – bišķīt uzskriesim, ja vajadzēs, svaru nometīsim. Darīsim visu, ko vajadzēs!”

Filmā gribam pateikt, ka dzīve nebeidzas pēc 65 gadiem, kad it kā jūties vairs nevienam vajadzīgs, bet var mēģināt uzdrīkstēties atrast jaunus izaicinājumus, kā mūsu filmas varoņi,” pārliecināts producents Gatis Upmalis. “Dienēšana armijā filmas varoņiem paveras kā durvis uz citu - piedzīvojumu un jēgpilnu pasauli, kā iespēja mūža beigās vēl piedzīvot kaut ko neparastu un nebijušu un sajusties vajadzīgiem.”