PAR STUDIJU

Filmu studija F.O.R.M.A. dibināta 1993. gadā. Mūsu kontā ir četras pilnmetrāžas kopražojuma spēlfilmas, vairāk kā ducis dokumentālo filmu un vairāk kā trīsdesmit industriālo un informatīvo filmu. F.O.R.M.A ir viena no pieredzes bagātākajām filmu studijām Latvijā.

Studijas pamatmērķis — veidot kvalitatīvas spēlfilmas, kuras varētu ieinteresēt ne tikai plašu skatītāju loku Latvijā, bet spētu atrast auditoriju arī citviet pasaulē.

Studijas veiksmīgāko filmu sarakstā ir Latvijas—Igaunijas kopražojuma ģimenes spēlfilma «Ūdensbumba resnajam runcim» (režisors Varis Brasla), kura noturējās pašmāju kinoteātru repertuārā deviņus mēnešus, tikusi izrādīta vairāk, nekā 40 filmu festivālos visā pasaulē, un ieguvusi arī vairākas balvas. Filma saņēmusi Lielo Kristapu kā gada labākā spēlfilma. Veiksmīgi startējusi arī igauņu režisora Pētera Simma filma «Labās rokas» ar Rēziju Kalniņu galvenajā lomā, kas prestižajā Berlīnes filmu festivālā saņēmusi Manfrēda Zalcgēbera vārdā nosaukto balvu. Filma pabijusi vairāk, nekā 30 filmu festivālos, bet igaunis Pēteris Simms atzīts par „labāko režisoru Latvijā,“ saņemot Lielo Kristapu kategorijā „Labākā režija”.

Studijas F.O.R.M.A. jaunākais veikums ir ģimenes spēlfilma «Mazie laupītāji» (režisors Armands Zvirbulis).